Highlights: Ολυμπιακός - Καραμπάγκ 0-3 (video)

Ολυμπιακός - Καραμπάγκ 0-3
Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε (και) από την Καραμπάγκ με 3-0 στο γήπεδο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League. Οι Αζέροι προηγήθηκαν στο 68ο λεπτό με τον Οβούσου, ενώ στο 82' ο Βέσοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Σεϊντάεφ με δυνατό σουτ στο 86ο λεπτό.

Οι «ερυθρόλευκοι» παρέμειναν χωρίς βαθμό στον όμιλο καθώς είχαν ηττηθεί τόσο την προηγούμενη αγωνιστική με το ίδιο σκορ (πάλι εντός έδρας) Φράιμπουργκ όσο και στην πρεμιέρα των ομίλων στην Γαλλία από την Ναντ με 2-1. Ο Ολυμπιακός συμπλήρωσε μία... ντουζίνα (12) συνεχόμενων Ευρωπαϊκών αγώνων χωρίς νίκη. Επόμενο παιχνίδι στο UEFA Europa League για τον Ολυμπιακό είναι την επόμενη Πέμπτη (13/10) στο Αζερμπαϊτζάν, κόντρα στην Καραμπάγκ.