ΑΕΛ - Ατρόμητος 1-1 (video)

Φιλική ισοπαλία 1-1 ανάμεσα σε ΑΕΛ και Ατρόμητο στο Ael Fc Arena
Σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στο Ael Fc Arena, η ΑΕΛ αναδείχθηκε ισόπαλη με τον Ατρόμητο (1-1). Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 13ο λεπτό με τον Βαρέλα, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπαδόπουλου στο 70ο λεπτό.

ΑΕΛ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ντεγκρά, Ναβάρο, Κοντόρ, Φάρκας, Γκόλιας, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Φατιόν, Ντέλετιτς, Βαρέλα, Γιαννιτσάνης.

Αγωνίστηκαν και οι: Μονιάκης, Μασούρας, Μαρουκάκης, Ουρτάδο, Γιοβάνοβιτς, Χοτζάλι, Σουλιώτης, Καρατάσιος.

Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Μπίτολο, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ούμπιδες, Λε Ταλέκ, Ζησόπουλος, Ντιγκινί, Κεϊτά, Στόιτσεφ, Γκουγκούδης.

Β' ημίχρονο: Παπαδόπουλος, Κοντοές, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Γροντής, Παπαδόπουλος Δ., Βασιλείου, Μπάγκα, Μπαστακός, Λημνιός, Λαζαρίδης Ν.