Ατρόμητος: Φιλική νίκη με Καλλονή (3-1)

Στο πρώτο φιλικό ματς της περιόδου 2015 – 16 ο Ατρόμητος ενθουσίασε τους φίλους τους επικρατώντας της Καλλονής με 3-1. Το σκορ άνοιξε ο Ουσέρο στο 19ο λεπτό μετά από λάθος του Χονγκ κι έξι λεπτά αργότερα ο Ναπολεόνι με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0.

Μείωσε με σουτ ο Μανούσος στο 63' (2-1) και το τελικό 3-1 "έγραψε" ο Μπαστακός στο 73ο λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή. Το ντεμπούτο τους με την επαγγελματική ομάδα του Ατρομήτου έκαναν οι προερχόμενοι από την Κ20, Νάτσος, Μπαστακός, Κατράνης, Ρεγκάκος αφήνοντας εξαιρετικές εντυπώσεις.

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ (63' Μπάρκας), Κιβρακίδης (63' Νάτσος), Φυτανίδης (63' Θεολόγου), Λαζαρίδης (46' Εμπόου), Κούρος (63΄Κατράνης), Γοδόι (46' Μπάλλας), Ουσέρο (63' Ενγκουέμ), Γκαρσία (63' Μπαστακός), Μαρσελίνιο (63' Μπρίτο), Ούμπιντες (63' Λημνιός), Ναπολεόνι (63' Ρεγκάκος).

Καλλονή: Χογκ (73' Δαύκος), Τσαμπούρης (80' Χατζηδημητρίου), Βαλιός (55' Αντέτζο), Αναστασιάδης (66' Ούκα), Γιουκαρής (89' Λαμπράκης), Κεϊτά (72' Ξυδάς), Κρολ (90'+2' Τριανταφύλλου), Καλτσάς, Κλαντρούμπσκι (68' Γιώργου), Μανούσος (82' Ουνγιαλίδης), Μάρκοβιτς (81' Μπουρούς).