Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 1-1 (videos)

Σε ένα ματς, το οποίο στα τελευταία δέκα λεπτά θα μπορούσε να το κερδίσει οποιαδήποτε ομάδα, έμεινε τελικά ισόπαλο μεταξύ Ατρομήτου και ΠΑΟΚ. Παρότι είχαν τις ευκαιρίες και οι δύο ομάδες δεν ξεκόλλησαν από το 1-1 στην πρεμιέρα των Play Off.

Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό, με τον Ατρόμητο να εκμεταλλεύεται ασυνεννοησία στην άμυνα του ΠΑΟΚ και να προηγείται με προβολή του Αγκουαζί (1-0). Στο 32ο λεπτό μια ενέργεια κι ένα γύρισμα του Τζιόλη έφεραν τον Περέιρα να πλασάρει εύστοχα και να ισοφαρίζει (1-1).

Ο Ατρόμητος είχε μια καλή ευκαιρία με τον Ναπολεόνι στο 45ο και άλλη μια στο 90ο λεπτό. Ο Κλάους δυο φορές, ο Μακ και ο Πόζογλου στην συνέχεια έχασαν μεγάλες ευκαιρίες ως τη λήξη, δεν σημείωσαν όμως γκολ και το τελικό 1-1 παρέμεινε και με τη συμβολή του Ιτάνζ στο τέλος.

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ (82' Μπάρκας), Γκαρσία (62' Δημόυτσος), Κατσουράνης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Κούρος (50' Κοντοές), Αγκουαζί, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Καραμάνος.

ΠΑΟΚ: Ιτανζ, Ρατς, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Βίτορ, Κάτσε (85' Πόζογλου), Νομπόα, Τζιόλης, Μακ, Περέιρα, Αθανασιάδης.