Κυπελλούχος Γ' Εθνικής η ΑΕ Λάρισα

Η ΑΕ Λάρισα 1964 αναδείχθηκε Κυπελλούχος Γ' Εθνικής 2014, καθώς στον πρώτο τελικό της διοργάνωσης επικράτησε 2-1 του Πανελευσινιακού στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς. Σε έναν τελικό που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων έως τη λήξη του, η ομάδα της Λάρισας πήρε τη νίκη χάρη στα δύο γκολ του Νέστορα Στεφανίδη στο 4ο λεπτό με πέναλτι και στο 29ο. Η ομάδα της Ελευσίνας είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 21ο λεπτό με πέναλτι του Κουσκουνά. Ο διαιτητής της αναμέτρησης Σπύρος Σελίμος (ΕΠΣ Λακωνίας) παρατήρησε με κίτρινη κάρτα τους Ρούσση, Στουρνάρα και Μακρίδη.

ΑΕ Λάρισα 1964: Σικαλιάς, Καρανίκας, Μήτσης, Σιάκκας, Ρούσσης, Νεμπεγλέρας, Πατινιώτης (72' Σαββίδης), Τσεμπερίδης, Στεφανίδης, Γκούρτσας (88' Αραμπατζής), Καρακατσάνης (61' Πλιάγκας)

Πανελευσινιακός: Τσαλκιτζίδης, Ριζογιάννης (60' Δουκάκης), Κοκκίνης, Κουμπαρούλης, Παπαπαναγιώτου, Στουρνάρας, Σουλελές (70' Ουέλινγκτον), Μακρίδης, Κουσκουνάς, Γιαννούλης (46' Κωνσταντινίδης), Αλεξανδρόπουλος