Super League 2023/24 | Λαμία - ΑΕΚ 1-3 | Highlights

ΑΕΚ
Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-1 της Λαμίας στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος", στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League 2023-2024. H ομάδα του Ματίας Αλμέιδα πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αρχικά με την κεφαλιά του Ντομαγκόι Βίντα (0-1) μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νορντίν Άμραμπατ στο 17ο και στην συνέχεια με πλασέ του Νίκλας Ελίασον (0-2) μετά από ασίστ του Ορμπελίν Πινέδα στο 41ο λεπτό.

Το τρίτο γκολ ήρθε στο 63' με γυριστή κεφαλιά του Στίβεν Τσούμπερ (0-3) μετά από εκτέλεση φάουλ του Άμραμπατ και το σκορ έκλεισε ένα λεπτό μετά ο Σίντκλεϊ Φερέιρα (1-3) με σουτ από δύσκολη γωνία πλάγια αριστερά. Η ΑΕΚ με την νίκη αυτή παραμένει μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας και την προσεχή Τετάρτη επιστρέφει στην Νέα Φιλαδέλφεια για την αναμέτρηση της 25ης αγωνιστικής με τον ΠΑΣ Γιάννινα.