Header Ads

Header ADS

Super League 2023/24 | ΑΕΚ - Κηφισιά 3-0 | Highlights

ΑΕΚ
Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 της Κηφισιάς στην Νέα Φιλαδέλφεια σε αναμέτρηση της 23ης αγωνιστικής της Super League 2023-2024. Μπροστά στις γεμάτες, για πρώτη φορά μετά τις 4 Δεκεμβρίου, ο MVP Λιβάι Γκαρσία ήταν και πάλι ο μεγάλος πρωταγωνιστής.

Αν και στο 7ο λεπτό νικήθηκε από Αλέξανδρο Αναγνωστόπουλο στην εκτέλεση πέναλτι που ο ίδιος ο Λιβάι κέρδισε από τον Βασίλη Σπίνο -μαζί με την απευθείας αποβολή του παίκτη της Κηφισιάς- στη συνέχεια πέτυχε δύο γκολ με ισάριθμες κεφαλιές μέσα σε πέντε λεπτά (19', 24') και έφθασε τα 11 τέρματα σε ισάριθμους αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο φινάλε της αναμέτρησης ο Ρόμπερτ Λιούμπιτσιτς πέτυχε με κεφαλιά το παρθενικό του γκολ με την ΑΕΚ μετά από σέντρα του Νόρντιν Αμραμπατ από δεξιά.