Basket League | ΠΑΟΚ - Άρης 82-76 | Highlights

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Άρη (82-76) για την 7η αγωνιστική της Basket League, στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στο +20 στο ημίχρονο, αλλά χρειάστηκαν ένα "μεγάλο" σουτ του Κένταλ Σμιθ σχεδόν ένα λεπτό πριν από το τέλος για να "κλειδώσουν" την νίκη απέναντι στους "κίτρινους".

Πέντε παίκτες των νικητών είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, με πρώτο και καλύτερο τον Κένταλ Σμιθ (18 πόντοι), με τον Τζάστον Άλστον να αγγίζει το νταμπλ - νταμπλ (17 πόντοι, 8 ριμπάουντ) και τον Μιχάλη Τσαϊρέλη (14 πόντοι) να κάνει την διαφορά στο πρώτο μέρος. Για τους ηττημένους, ο Ρομπέρτο Γκάλινατ (19 πόντοι) ήταν αυτός που ξεχώρισε επιθετικά, με τον Ίσμαελ Σανόγκο (17 πόντοι) και τον Βασίλη Τολιόπουλο (15 πόντοι) να ακολουθούν.