Super League | Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-1 | Highlights

Παναθηναϊκός
Μόλις πενήντα (50) αγωνιστικά λεπτά διήρκεσε η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο "Γεώργιος Καραϊσκάκης". Σε εκείνο το χρονικό σημείο του ντέρμπι μία κροτίδα έσκασε στο σημείο όπου προθερμαίνονταν οι ποδοσφαιριστές των "πρασίνων".

Ο Χουάνκαρ έπεσε στο έδαφος και μεταφέρθηκε με φορείο στα αποδυτήρια, ενώ αργότερα διακομίστηκε στο νοσοκομείο για εξετάσεις. Το παιχνίδι δεν ξανάρχισε και ο διαιτητής έκλεισε το φύλλο αγώνα σε μία αναμέτρηση η τύχη της οποίας θα κριθεί στα δικαστήρια.

Σε εκείνο το χρονικό σημείο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 1-1. Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με τον Γιώργο Βαγιαννίδη στο 28ο λεπτό και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Μαντί Καμαρά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (48')...