Super League | Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ 0-3 | Highlights

ΑΕΚ
Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League 2023-2024. Ο Αστέρας είχε τις καλύτερες ευκαιρίες για γκολ στο πρώτο ημίχρονο, όμως η ΑΕΚ βρήκε γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όταν ο Στίβεν Τσούμπερ έκανε σέντρα από αριστερά και ο Νίκλας Ελίασον με κοντινό πλασέ από το ύψος του δεύτερου δοκαριού πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ.

Πρώτο γκολ με την ΑΕΚ και για τον Μιλάντ Μοχαμάντι στο 77ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ελίασον. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Στίβεν Τσούμπερ στο 86' με τεχνικό πλασέ έξω από την περιοχή! Οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το 52ο λεπτό με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καστάνο με δεύτερη κίτρινη για φάουλ στον Τσούμπερ.