Super League | ΑΕΚ - Παναιτωλικός 3-0 | Highlights

ΑΕΚ
Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 του Παναιτωλικού στην Νέα Φιλαδέλφεια, σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2023-2024.

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με την κεφαλιά του (MVP) Ντομαγκόι Βίντα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νίκλας Ελίασον και δύο λεπτά αργότερα ήρθε το 2-0 με το κοντινό πλασέ του Λάζαρου Ρότα στο ύψος του δεύτερου δοκαριού μετά από παράλληλη πάσα του Ελίασον.

Το τρίτο τέρμα σημειώθηκε στο 88ο λεπτό με κοντινό σουτ του Αρόλντ Μουκουντί μετά από κόρνερ του Νόρντιν Αμραμπατ. Ο Μουκουντί είχε και κεφαλιά στο δοκάρι στις καθυστερήσεις (90+5'), ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό η ΑΕΚ είχε και δοκάρι (με τον Ζίνι) και (ακυρωθέν) γκολ με τον Μάνταλο, ο οποίος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ