Super League | ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 4-0 | Highlights

ΑΕΚ
Η ΑΕΚ επικράτησε με 4-0 τον ΠΑΟΚ στην Νέα Φιλαδέλφεια, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των Play Off της Super League. Ο ΠΑΟΚ έμεινε από νωρίς (10') με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Γιάννη Κάργα με απευθείας κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον (MVP της αναμέτρησης) Γενς Γιόνσον.

Η ΑΕΚ αξιοποίησε την αριθμητική της υπεροχή, σκοράροντας στο 21' με σουτ του Στίβεν Τσούμπερ, μετά από κλέψιμο του Γιόνσον στον Σβαμπ στην πρώτη πάσα από τον Κοτάρσκι και ασίστ του Δανού στον Ελβετό, και στο 25' με εναέριο πλασέ του Αρόλντ Μουκουντί, μετά από κόρνερ του Εχσάν Χατζισαφί από τα αριστερά και πρώτη κεφαλιά - πάσα του Γιόνσον.

Άλλα δύο τέρματα ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο με ισάριθμα σουτ, του Λιβάι Γκαρσία από το ύψος της περιοχής στο 77ο και του Πάολο Φερνάντες (που νωρίτερα είχε και σουτ στο οριζόντιο δοκάρι) έξω από την περιοχή στο 86ο λεπτό.