Γιβραλτάρ - Ελλάδα 0-3 (European Qualifiers)

Εθνική Ελλάδος
Στο στάδιο Αλγκάρβε του Φάρο η Εθνική κυριάρχησε απόλυτα και νίκησε 3-0 την πιο αδύναμη ομάδα του 2ου ομίλου, το Γιβραλτάρ, ενώ δημιούργησε ευκαιρίες για ευρύτερο σκορ. Έτσι η Ελλάδα ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με τη Γαλλία που συνέτριψε 4-0 την Ολλανδία στο Παρίσι.

Το σκορ για την Ελλάδα άνοιξε στο 11ο λεπτό ο Γιώργος Μασούρας μετά από οργανωμένη επίθεση και ασίστ του Τζορτζ Μπάλντοκ. Στο φινάλε του ημιχρόνου, στο 45', ύστερα από ωραία προσπάθεια με υπομονετική κυκλοφορία, η μπάλα κατέληξε στο ύψος της περιοχής στον Μανώλη Σιώπη που με δυνατό σουτ σημείωσε το 2-0.

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του διεθνούς χαφ με την Εθνική Ανδρών. Στο 58ο λεπτό ο Πέτρος Μάνταλος με μπαλιά από το κέντρο βρήκε τον Τάσο Μπακασέτα που κινήθηκε ταχύτατα, κοντρόλαρε άψογα και με εύστοχο πλασέ σημείωσε το τρίτο γκολ της Εθνικής και ενδέκατο δικό του, στην 54η εμφάνισή του με την "γαλανόλευκη".