Highlights: Παναιτωλικός - Ατρόμητος 2-0 (video)

Παναιτωλικός - Ατρόμητος
Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 2-0 του Ατρόμητου στο Αγρίνιο. Στο 23ο λεπτό αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Γιαννιώτης, ο οποίος ανέκοψε αντικανονικά τον Σενγκέλια. Το 1-0 έγινε τελικά στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Σενγκέλια εκτέλεσε κόρνερ και ο Καρέλης με τακουνάκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, σημειώνοντας έναν εκπληκτικό γκολ. Με το τέρμα αυτό ο Νίκος Καρέλης είναι ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος.

Είναι επίσης ο πρώτος ποδοσφαιριστής του Παναιτωλικού που σημειώνει 10 γκολ σε μια αγωνιστική περίοδο, ενώ με τα 17 γκολ που σημείωσε συνολικά τα δύο χρόνια που αγωνίζεται στην ομάδα του Αγρινίου, είναι ο πρώτος σκόρερ του Παναιτωλικού στην μεγάλη κατηγορία, ξεπερνώντας τους Ανρί Καμαρά και Βλαντ Μοράρ που έχουν από 16.

Στο 74ο λεπτό, ξανά από εκτέλεση κόρνερ του Σενγκέλια, ο Χουχούμης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0.