Highlights: Παναθηναϊκός - Χάποελ Μπερ Σεβά 3-1

Παναθηναϊκός
Με κεκτημένη ταχύτητα από το πρωτάθλημα ξεκίνησε ο Παναθηναϊκός τα φιλικά προετοιμασίας επί Κυπριακού εδάφους! Οι "πράσινοι" επικράτησαν με 3-1 της Ισραηλινής Χάποελ Μπερ Σεβά, παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 27ο λεπτό εξαιτίας μίας ατομικής ενέργειας του Γιοσέφι που κινήθηκε κάθετα προς την περιοχή και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Σλιμανί, ο οποίος άνοιξε το σκορ.

Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε στο 40' με σουτ του Σαβιέρ έπειτα από κλέψιμο της μπάλας από τον Ρουμπέν. Στο 72ο λεπτό σε εκτέλεση φάουλ του Τσέριν ο Σιδεράς νίκησε τους αντιπάλους του στον αέρα και με κεφαλιά πέτυχε το 2-1. Δέκα λεπτά αργότερα, από κόρνερ του Τσέριν, ο Σιδεράς πήρε την πρώτη κεφαλιά και ουσιαστικά έδωσε ασίστ στον Πούγγουρα ο οποίος σχεδόν εξ επαφής με την εστία σκόραρε με κεφαλιά για το τελικό 3-1.