Highlights: Hungary - Greece 2-1 (friendly match)

Greece
Η Εθνική Ομάδα ηττήθηκε 2-1 στην "Puskas Arena" από την Ουγγαρία. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ήταν μέτριο στο κομμάτι της δημιουργίας και δεν δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες στο παιχνίδι, προσπάθησε να ισορροπήσει μετά το 70ο λεπτό και κατάφερε να ισοφαρίσει με το πέναλτι του Μπακασέτα στο 81' το γκολ του Σάλαϊ με το οποίο είχαν προηγηθεί οι Μαγυάροι από το 15', αλλά δέχθηκε το 2-1 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάλμαρ.

Η Ουγγαρία είχε συνολικά καλύτερη εικόνα από την Εθνική μας, χωρίς πάντως και εκείνη να εντυπωσιάσει. Με το εύστοχο πέναλτι στην "Puskas Arena" ο Τάσος Μπακασέτας συμπλήρωσε δέκα (10) τέρματα με την Εθνική Ανδρών, στην 53η του εμφάνιση.