Η παρακάμερα του ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα (κύπελλο)

ΑΕΚ
Την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας εξασφάλισε η ΑΕΚ επικρατώντας με 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στην Νέα Φιλαδέλφεια στο πρώτο της φετινό παιχνίδι για την διοργάνωση.

Τον δρόμο προς τη νίκη άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό ο Μιχάλης Κοσίδης με κοντινό πλασέ, πετυχαίνοντας το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της πρώτης ομάδας και ταυτόχρονα το πρώτο γκολ Έλληνα ποδοσφαιριστή στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 68ο λεπτό ο -MVP της αναμέτρησης- Πέτρος Μάνταλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Ελίασον.

Η κάμερα του ΑΕΚ TV βρέθηκε στο γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια του αγώνα, καθώς και την υπέροχη ατμόσφαιρα που δημιούργησε ο φίλαθλος κόσμος του "δικεφάλου".