Παναθηναϊκός - Τρέντσιν 2-0 (highlights + παρακάμερα)

Παναθηναϊκός
Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του UEFA Youth League έκανε το βράδυ της Τετάρτης (26/10) η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού, η οποία επικράτησε με 2-0 της Τρέντσιν στο γήπεδο «Απόστολος Νικολαΐδης».

Το σκορ άνοιξε στο 28ο λεπτό έπειτα από ατομική ενέργεια του Βολάκη από αριστερά και σέντρα στην περιοχή όπου ο Μπιλάλ με γυριστή κεφαλιά δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Σλάβιτσεκ! Δέκα λεπτά αργότερα (38') ο Παναθηναϊκός βρήκε και δεύτερο γκολ με σουτ του Φρόκου εκτός περιοχής.

Η Τρέντσιν έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές στο 69ο λετπό με τον Γκάιντος να αντικρίζει δεύτερη κίτρινη κάρτα μετά από σκληρό μαρκάρισμα στον Φρόκου, ο οποίος ήταν ο μεγάλος άτυχος της αναμέτρησης καθώς υπέστη ρήξη πρόσθιου χιαστού συνδέσμου και εντός των επόμενων ημερών θα υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση.