Header Ads

Header ADS

Highlights: ΑΕΚ - Ιωνικός 4-1 (video)

ΑΕΚ - Ιωνικός
Η ΑΕΚ επικράτησε με 4-1 του Ιωνικού, στην ιστορική επιστροφή της στην Νέα Φιλαδέλφεια, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό ο MVP του αγώνα Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς με εντυπωσιακό φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή.

Ο Λιβάι Γκαρσία έκανε το 2-0 στο 26' με κοντινή κεφαλιά μετά από σέντρα του Νίκλας Ελίασον και στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν άλλα δύο γκολ της ΑΕΚ, ένα με σουτ του Σέρχιο Αραούχο μέσα από την περιοχή που κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε στα δίχτυα στο 62' και ένα με μονοκόμματο σουτ του Γκατσίνοβιτς από το ύψος του δεύτερου δοκαριού έπειτα από σέντρα του Ελίασον στο 66'. Ο Ελευθεριάδης μείωσε για τον Ιωνικό στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.