Κ19: Τα highlights του Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1

Κ19 Παναθηναϊκός
Μία δύσκολη και αγχωτική νίκη πέτυχε η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού για την 5η αγωνιστική στο σχετικό πρωτάθλημα υποδομής της Super League επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Σάμιου και του Ανδρέα Ντρένοβα, υπό το βλέμμα του προπονητή της πρώτης ομάδας Ιβάν Γιοβάνοβιτς, πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό και έφτασαν στην επικράτηση με γκολ στο φινάλε από τον Βολάκη, ο οποίος σκόραρε για τρίτη σερί αγωνιστική. Ο ΠΑΣ Γιάννινα άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 11ο λεπτό.

Οι "πράσινοι" όμως βρήκαν γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης καθώς στο 22' έπειτα από κάθετη πάσα του Κυριόπουλου ο (πρώτος σκόρερ του περσινού πρωταθλήματος) Μπιλάλ ισοφάρισε σε 1-1. Η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού πανηγύρισε την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα σε τρία παιχνίδια καθώς στην πρεμιέρα είχε επικρατήσει 0-4 του Λεβαδειακού, ενώ ακολούθως ηττήθηκε με 2-1 από την ΑΕΚ.