Header Ads

Header ADS

Highlights: Αχαρναϊκός - ΑΕΚ Β 3-2 (video)

ΑΕΚ Β
Η ΑΕΚ Β ηττήθηκε με 3-2 από τον Αχαρναϊκό σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Μενίδι. Στο 12ο λεπτό λεπτό όμως ο Αχαρναϊκός άνοιξε το σκορ με εκτέλεση φάουλ του Στάμου.

Η απάντηση της ΑΕΚ Β ήρθε στο 28', όταν ο Βεντάντ Ραντόνια πήρε την πάσα από τον Γιάννη Γερολέμου και πλάσαρε από πλάγια δεξιά για να ισοφαρίσει. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχαρναϊκός ήταν πιο αποτελεσματικός και έφτασε στο 3-1 με γκολ του Ταμπάκη στο 58' και του Αντωνόπουλου στο 80'.

Η ΑΕΚ Β μείωσε σε 3-2 στο 87ο λεπτό με συρτό σουτ του Φρανκ Μάσα μέσα από την περιοχή. Και σε αυτό το φιλικό παιχνίδι της ΑΕΚ Β πήρε χρόνο συμμετοχής ο Κώστας Γαλανόπουλος και κάποιοι από τους ποδοσφαιριστές που προπονούνται με την πρώτη ομάδα (Χατζηεμμανουήλ, Θεοχάρης, Ραντόνια, Κοσίδης).