Highlights: Liverpool - Crystal Palace 1-1

Liverpool - Crystal Palace
Όχι και το καλύτερο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ καθώς μετά μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας στο Λονδίνο (2-2 με Φούλαμ), η Λίβερπουλ άφησε βαθμούς και στο Anfield (1-1 με την Κρίσταλ Πάλας) στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι γηπεδούχοι αγωνίσθηκαν με παίκτη λιγότερο από το 57ο λεπτό λόγω αποβολής (με απευθείας κόκκινη κάρτα) του Νούνιες (έριξε κουτουλιά σε αντίπαλο). Η Κρίσταλ Πάλας πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 32ο λεπτό, όταν μετά από γρήγορη αντεπίθεση και κάθετη του Έζε, ο Ζαχά βρέθηκε απέναντι στον Άλισον και τον πλάσαρε εύστοχα (0-1).

Η Λίβερπουλ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 61ο λεπτό (παρότι σε εκείνο το χρονικό σημείο έπαιζε με δέκα παίκτες) μετά από πολύ όμορφη ατομική ενέργεια και εξίσου εντυπωσιακό τελείωμα του Λουίς Ντίας...