Highlights: Ιωνικός - Ατρόμητος 2-2 (φιλικό)

Ιωνικός - Ατρόμητος
Ισόπαλος με σκορ 2-2 ήρθε ο Ιωνικός σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας με αντίπαλο τον Ατρόμητο που διεξήχθη στο γήπεδο της Νεάπολης.

Παρότι φιλικό δεν έλειψαν τα νεύρα, με απόρροια δύο συν μία αποβολές (Ρομαό και Χατζηϊσαΐας, ενώ αποβλήθηκε και ο Λαζαρίδης από τον πάγκο του Ατρομήτου).

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Ιωαννίδης έβαλε μπορστά τον Ιωνικό αφού σκόραρε με προβολή από κοντά μετά την κεφαλιά - πάσα του Αντούνες από το κόρνερ του Μεντόσα (1-0).

Ο Ατρόμητος ισοφάρισε (1-1) με κεφαλιά του Κλωναρίδη στο 36' και πέντε λεπτά αργότερα (41') ο Σουάρεθ με τον ίδιο τρόπο έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (1-2) που έμεινε ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Η ισοφάριση της ομάδας της Νίκαιας ήρθε στο 73ο λεπτό στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Μίλο, ο οποίος έπιασε ένα εντυπωσιακό βολέ από τα όρια της περιοχής και διαμόρφωσε το τελικό 2-2!