Highlights: Go Ahead Eagles - ΟΦΗ 4-1 (φιλικό)

Go Ahead Eagles - ΟΦΗ
Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 4-1 από την Go Ahead Eagles στο Deventer στο πλαίσιο του τελευταίου φιλικού προετοιμασίας της Κρητικής ομάδας επί Ολλανδικού εδάφους.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με τον Stokkers να πλασάρει σε κενή εστία, ενώ τρία λεπτά αργότερα διπλασίασαν το σκορ με την εύστοχη κεφαλιά του Lidberg.

Στο 32ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Fontan βρήκε την μπάλα και με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα της εστίας του Epassy για το 3-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Go Ahead Eagles πέτυχε και τέταρτο τέρμα με σκόρερ τον Kuipers, ο οποίος με κοντινή κεφαλιά νίκησε τον τερματοφύλακα της Κρητικής ομάδας.

Ο ΟΦΗ ανέβασε την απόδοσή του από το 60ο λεπτό και στο 71ο ο Neira με εύστοχο πλασέ μετά από ασίστ του Toral κατάφερε να μειώσει σε 4-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση.