HL: Παναθηναϊκός - Αλ Ντουχάιλ 1-0 (φιλικό)

Παναθηναϊκός - Αλ Ντουχάιλ
Η φετινή αγωνιστική περίοδος ξεκίνησε (όσον αφορά τα γκολ) ακριβώς όπως ολοκληρώθηκε η προηγούμενη για τον Παναθηναϊκό! Νίκη με 1-0, σκόρερ ο Αϊτόρ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι!

Οι "πράσινοι" έκαναν την παρθενική τους νίκη στα φιλικά προετοιμασίας, επικρατώντας την Αλ Ντουχάιλ του Κατάρ. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε από την άσπρη βούλα του πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Παλάσιος στο 44ο λεπτό και εκτέλεσε εύστοχα ο Αϊτόρ.

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν (46' Μπρινιόλι), Βαγιαννίδης (46' Κώτσιρας), Γκάνεα (46' Χουάνκαρ), Σένκεφελντ (62' Σιδεράς), Πούγγουρας (46' Σάρλια), Κουρμπέλης (46' Τσέριν), Αλεξανδρόπουλος (62' Φρόκου), Καρλίτος (46' Ρουμπέν), Αϊτόρ (62' Σαρδέλης), Παλάσιος (62' Κρυπαράκος), Ιωαννίδης (62' Καμπετσής).

Αλ Ντουχάιλ: Αλ Μπακρί, Αλααεντίν, Μούσα, Ντιγιάμπ, Αλ Ναΐμι, Σεαρά (36' λ.τρ. Ζιγιάντ), Σάσι, Καλέντ (63' Γιαζίντι), Μαντιέρ, Ολούνγκα, Εντμίλσον (63' Σουχαΐμπ).