Highlights: ΟΦΗ - Excelsior 1-0 (φιλικό)

ΟΦΗ
Την πρώτη νίκη της νέας σεζόν πέτυχε ο ΟΦΗ επικρατώντας με 1-0 της Excelsior Maassluis στο Oosterbeek στο δεύτερο φιλικό αγώνα που έδωσε η Κρητική ομάδα επί Ολλανδικού εδάφους στο πλαίσιο του βασικού σταδίου προετοιμασίας της.

Ο ΟΦΗ βρήκε το γκολ της νίκης στο 80ο λεπτό, όταν ο van Duinen εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την σέντρα του (υπό δοκιμήν) Pobi και με εντυπωσιακή κεφαλιά "ψαράκι" έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Μανδάς, Μαρινάκης, Πασαλίδης, Weiss, Διαμαντής, Mellado, Diousse, Neira, Μπουζούκης, Kamau, Durmishaj. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Σηφάκης, Pobi, Στάικος, van Duinen, Μπαλογιάννης, Γιαννούλης, Αποστολάκης.

Παρακολουθήστε το βίντεο με τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης (συν τις δηλώσεις του Νίκου Νιόπλια μετά το φινάλε) και θυμηθείτε όλα όσα κατέγραψε η παρακάμερα του ΟΦΗ TV κατά την διάρκεια του φιλικού...