Highlights: Ουτρέχτη - ΟΦΗ 4-0 (φιλικό)

Ουτρέχτη - ΟΦΗ 4-0
Την ήττα με (βαρύ) σκορ 4-0 γνώρισε ο ΟΦΗ από την Ουτρέχτη στο Training Complex Zoudenbalch, στον πρώτο φιλικό αγώνα που έδωσε η Κρητική ομάδα Ολλανδικού εδάφους, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για την αγωνιστική περίοδο 2022-23.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Δουβίκα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Επασί με δυνατό σουτ, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα (29') ο Veerman με κοντινό πλασέ διπλασίασε τα γκολ των Ολλανδών. Με δυο γκολ του Redan στο δεύτερο ημίχρονο (79' και 90') η Ουτρέχτη κατάφερε να φθάσει στην άνετη επικράτηση με το ευρύ 4-0.

Α' ημίχρονο: ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Epassy, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης, Mellado, Neira, De Guzman, Τσιλιανίδης, Kamau, Durmishaj.

Β' ημίχρονο: ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Σωτηρίου, Pobi (υπό δοκιμή), Διαμαντής, Weiss, Toral, Diousse, Μπουζούκης, van Duinen και Αποστολάκης.