Η παρακάμερα του φιλικού ΑΕΚ - Φόλενταμ 2-1

ΑΕΚ
Το δεύτερο φιλικό της ΑΕΚ στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας στην Ολλανδία το απόγευμα της Παρασκευής (22/07) έφερε και την δεύτερη νίκη για τους ποδοσφαιριστές του Ματίας Αλμέιδα. Η ΑΕΚ επικράτησε με 2-1 της Φόλενταμ, σε ένα ματς που έγινε στο προπονητικό κέντρο της Alkmaarsche Boys στο Άλκμααρ όπου οι "κιτρινόμαυροι" κάνουν και τις προπονήσεις τους.

Στο 32ο λεπτό ο Αραούχο και στο 72ο ο Κοσίδης (με εκτέλεση πέναλτι) ανέτρεψαν για λογαριασμό της ΑΕΚ το 0-1 που είχε κάνει στο 4ο λεπτό ο Φαν Μίχεμ. Το παιχνίδι διεξήχθη σε τέσσερα 25λεπτά. Το παρακολούθησαν αρκετοί φίλοι της ομάδας που ταξίδεψαν ακόμη και από το Λονδίνο ή την Αθήνα.

Η παρακάμερα του ΑΕΚ TV με τον Πάρη Βαβουρανάκη ήταν εκεί και κατέγραψε πολλές ενδιαφέρουσες στιγμές από το παρασκήνιο της δράσης...