Header Ads

Header ADS

Ξάνθη - Παναιτωλικός 3-0 (video)

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Ξάνθη - Παναιτωλικός 3-0
Επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από τρία παιχνίδια η Ξάνθη, η οποία επικράτησε με 3-0 επί του Παναιτωλικού για την 27η αγωνιστική της Super League.

Η Ξανθιώτικη ομάδα, στο πρότελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της, με τα τέρματα του Χαμζά Γιουνές στο 3ο και στο 37ο λεπτό (πέναλτι) και το γκολ του Βασιλακάκη στο 59', πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στην συγκομιδή της και πλέον έχει 44.

Αυτή ήταν η 12η φετινή επιτυχία και ταυτόχρονα η 7η στο Xanthi FC Arena. Ο επιθετικός της Ξανθιώτικης ομάδας έφτασε τα 17 γκολ στο πρωτάθλημα, μία επίδοση που είναι η 2η καλύτερη στην ιστορία της Ξάνθης μετά το ρεκόρ με τα 24 γκολ που είχε σημειώσει ο Βερεντιάνο Μαρτσέλο την αγωνιστική περίοδο 1992-93.

Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2016-2017