Εθνική Κορασίδων: Ελλάδα - Ρωσία 0-2

Ήττα και αποκλεισμός από την συνέχεια του Ευρωπαϊκού για την εθνική Κορασίδων
Η Εθνική Κορασίδων ηττήθηκε 2-0 από την Ρωσία στον δεύτερο αγώνα της στην φάση Elite του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2017, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από την συνέχεια της διοργάνωσης. Η Ελληνική ομάδα είχε καλή αγωνιστική παρουσία στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, αλλά "προδόθηκε" δύο λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οπότε οι Ρωσίδες άνοιξαν το σκορ με την Τσερκασόβα. Το δεύτερο γκολ σημείωσε η Μπογιόκο στο 69'.

Ελλάδα: Νάση, Καραμήτρου (41' Κατιρτσίδου), Χριστοδούλου, Πατερνά, Παλαμά, Γιαμαλή (41' Δρακωνάκη), Πούλιου, Γεωργαντζή, Στράντζαλη, Σωμάδη (73' Τσιακλίδου), Καλδή.

Ρωσία: Ντρονόβα, Φιουρίνα, Φρόλοβα, Αμπντούλινα, Καμισάροβα (82' Γκοβόρ), Ρούμπτσοβα (56' Σέινα), Μασίνα, Τσερκασόβα, Αμπραμένκο, Σεπέλεβα, Μπογιόκο.