Header Ads

Header ADS

Εθνική Κορασίδων: Ελλάδα - Σλοβενία 1-2

Φιλική εντός έδρας ήττα για την εθνική κορασίδων από την Σλοβενία με 2-1
Ηττήθηκε με 2-1 η Εθνική Κορασίδων στον πρώτο φιλικό αγώνα που έδωσε με την Σλοβενία, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για την elite round. Η Σλοβενία πήρε προβάδισμα στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (14' Πλινιαράλ) και κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 29' (Μάκονι). Για την Ελληνική ομάδα μείωσε η Γιαμαλή στις αρχές του 2ου ημιχρόνου (43'), αλλά η πίεση που ασκήθηκε για την ισοφάριση δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Ελλάδα: Νάση (61' Χατζηχαριστού), Χριστοδούλου (61' Γατή), Κατιρτσίδου (67' Μπαγουρδή), Παλαμά, Πούλιου, Γεωργαντζή, Δρακωνάκη (41' Τσιακλίδου), Στράντζαλη, Δασιοπούλου (41' Μπαντή), Καραμήτρου (67' Μπριασούλη), Σωμάδη (41' Γιαμαλή).

Ο επόμενος αγώνας Ελλάδα - Σλοβενία είναι προγραμματισμένος για την προσεχή Πέμπτη, στις δώδεκα το μεσημέρι (23/02, 12:00), στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά.