Header Ads

Header ADS

Κ20: Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 1-3 (video)

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης των ομάδων Κ20 Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 1-3
Σπουδαίο διπλό πανηγύρισε η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ, μέσα στο Αθλητικό Κέντρο Γεώργιος Καλαφάτης, επί της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού με 3-1 για την 13η αγωνιστική του σχετικού πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο "δικέφαλος" πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό. Ο Τζοβάρας έκλεψε την μπάλα και με συρτή σέντρα βρήκε τον Γκαργκαλατζίδη, ο οποίος από κοντά έκανε το 0-1. Στο 20ο λεπτό ο ΠΑΟΚ ευτύχησε να διπλασιάσει τα τέρματά του με τον Ματθαίου, ο οποίος πήρε την ασίστ από τον Καπρέτσο και δεν αστόχησε για το 0-2.

Ο Παναθηναϊκός αντέδρασε και κατάφερε να εκμεταλλευτεί μία στημένη φάση στο 29' και να μειώσει στο σκορ (1-2). Το παιχνίδι κρίθηκε οριστικά στο 83ο λεπτό, όταν ο Χατζηστραβός έβγαλε πάσα στον Ματθαίου, αυτός έφυγε μόνος του απέναντι στον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού, ο οποίος τον ανέτρεψε, με τον Λύρατζη να είναι εύστοχος από τα 11 βήματα και να "κλειδώνει" την νίκη.