Header Ads

Header ADS

ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1 (videos)

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Ολυμπιακό Στάδιο σε αναμέτρηση για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε στο 67ο λεπτό με τον Τόμας Πέκχαρτ, αλλά ο ΠΑΣ ισοφάρισε στο 94' με γκολ του Μαμπουλού (από θέση οφσάιντ). Η ΑΕΚ έχασε στο 10ο λεπτό τον Χρήστο Αραβίδη για απευθείας κόκκινη κάρτα για εκτός φάσης κτύπημα στον Μπέριο, ενώ ο Πέτρος Μάνταλος σημάδεψε το δοκάρι στο 32' από το σημείο του πέναλτι. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Πατρίσιο Ροντρίγκες.

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1
Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2016-2017