Εθνική Γυναικών: Ελλάδα - Κύπρος 5-1

Φιλική νίκη με 5-1 της εθνικής γυναικών επί της αντίστοιχης της Κύπρου
Με το ευρύ 5-1 επιβλήθηκε η Εθνική Γυναικών της αντίστοιχης της Κύπρου στην πρώτη από τις δύο (25/11/2016, 13:00) φιλικές αναμετρήσεις που θα δώσουν στο γήπεδο του Πανθρακικού στην Κομοτηνή.

Το σκορ για την Εθνική Γυναικών άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό η Κοκοβιάδου ενώ οκτώ λεπτά αργότερα (15') η Σιδηρά διπλασίασε τα τέρματα για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα. Το ημίχρονο έκλιεσε με σκορ 2-1 υπέρ των Γυναικών μας καθώς στο 38ο λεπτό η Γιάννου είχε μειώσει για την Κύπρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η επικράτηση της Εθνικής ήταν ολοκληρωτική, με τα κορίτσια του Δημοσθένη Κάβουρα να πετυχαίνουν άλλα τρία γκολ με τις Νάτη (46'), Κοκοβιάδου (59') και Σπυριδωνίδου (92').

Ελλάδα: Πελετίδου (80' Παπακωνσταντίνου), Κακαμπούκη (68' Μάρκου), Κυδωνάκη (75' Σπυριδωνίδου), Κοκοβιάδου, Σιδηρά (65' Τ. Γεωργίου), Χατζηγιαννίδου, Παντελιάδου (68' Μωραΐτου), Δημητρίου, Α. Παπαδοπούλου, Κωτσάκη (75' Πύθουλα), Νάτη (65' Κόντου).

Κύπρος: Χρήστου, Ιωάννου (75' Νεοφύτου), Παφίτη, Γιάννου (75' Ξενοφώντος), Βιολάρη, Μιχαήλ, Αντωνίου (65' Ιωνά), Χρυσοστόμου (65' Νεάρχου), Σ. Παπαδοπούλου, Ξ. Γεωργίου (68' Λ.Αντωνίου), Σάββα (68' Μ.Γεωργίου).