ΠΑΟΚ - Απόλλων Λεμεσού 1-1 (φιλικό)

Φιλική ισοπαλία με 1-1 ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Απόλλων Λεμεσού
Ισόπαλη 1-1 έληξε η πρόβα τζενεράλε του ΠΑΟΚ απέναντι στον Απόλλωνα Λεμεσού πριν το ματς της ερχόμενης Τρίτης στο Άμστερνταμ για τον τρίτο προκριματικό του Champions League. Ο Βλάνταν Ίβιτς είχε την ευκαιρία να τσεκάρει για τελευταία φορά την κατάσταση της ομάδας του και να πάρει υλικό για τις τελευταίες διορθώσεις. Στην αρχή του ματς ο "δικέφαλος" πίεσε, κέρδισε μπάλες γύρω από την περιοχή των Κυπρίων και δημιούργησε φάσεις κυρίως από τα πλάγια, με μεγαλύτερη το χαμένο τετ α τετ του Κάμπος.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε και ο Απόλλων πήρε μέτρα στο γήπεδο. Φάσεις δεν έγιναν πολλές, αλλά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι (στο οποίο υπέπεσε ο Πούγγουρας) του Αρκάντιους στο 85ο λεπτό, ωστόσο ο Τζιόλης ισοφάρισε με κεφαλιά στο 90'. Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Γλύκος (61′ Μπρκιτς), Μάτος (28′ Κίτσιου), Τζαβέλλας (61′ Μαλεζάς), Κρέσπο (76′ Πούγγουρας), Λέοβατς (61′ Γιαννούλης), Τσίμιροτ (46′ Χαρίσης), Σάκχοφ (61′ Τζιόλης), Πέλκας (46′ Μπίσεσβαρ ), Ροντρίγκες (61′ Περέιρα), Κάμπος (61′ Ζάιρο), Κουλούρης (76′ Κάνιας).