Header Ads

Header ADS

Φιλικό: Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 4-1

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 4-1 στο προπονητικού χαρακτήρα φιλικό με τον Πανιώνιο, με τον Πέτριτς να κάνει με απευθείας εκτέλεση φάουλ το 1-0 στο 11', ενώ ο Μπουμάλ κέρδισε πέναλτι στο 16ο λεπτό από τον Ποζατζίδη, ο Μαμούτε ανέλαβε την εκτέλεση του και πέτυχε το 2-0.

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός έκλεψε την μπάλα στο κέντρο, έφτασε απέναντι στον Παπαδόπουλο και με πλασέ έκανε το 3-0, στο 27'. Στο 49ο λεπτό ο Μπακασέτας μείωσε με μακρινό σουτ σε 3-1, ενώ στο 54' και μετά από ωραίο παράλληλο γύρισμα του Βλαχοδήμου μέσα στην περιοχή ο Κλωναρίδης με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1.

Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος Ο. (46' Γιαννακόπουλος), Μαρινάκης (62' λ.τ. Νάνο), Σάντσεθ, Ταυλαρίδης, Χουχούμης (73' Βαλμάς), Λαγός, Εσιέν (57' Εβαντζελίστα), Μπουμάλ (46' Καλτσάς), Βλαχοδήμος Π. (66' Στάικος), Πέτριτς (46' Κλωναρίδης), Μαμούτε.

Πανιώνιος: Παπαδόπουλος (46' Γιαννιώτης), Αργυρόπουλος (73' Βλάχος Β.), Οικονόμου, Πατσατζόγλου (75' Βλάχος Κ.) Ποζατζίδης (60' Τασουλής), Κόρμπος (46' Μπακασέτας), Τζανδάρης (75' Μπλέτσας), Χαλκιαδάκης, Καθάριος, Καραμάνος (80' Πινιώτης), Μπαργκάν (60' Βιγιάλμπα).