Κ20: Ηρακλής - ΑΕΚ 1-0

Η ομάδα Κ20 της ΑΕΚ ηττήθηκε με 1-0 από την αντίστοιχη του Ηρακλή στον αγώνα που έγινε στο προπονητικό κέντρο του Ηρακλή στην Μίκρα, σε αγώνα για τη 23η αγωνιστική του σχετικού πρωταθλήματος υποδομής της Super League. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Δούμτσιος στο 10ο λεπτό. Με πολλές απουσίες η ΑΕΚ, έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Παπίτσα που έφυγε άουτ.

Ηρακλής: Ηλιάδης, Χουζούρης, Καλφούτζος (71' Κασαπίδης) Παναγιωτίδης, Τσότρας, Βλαχόπουλος (75' Παπαγεωργίου) Ρότα, Δούμτσιος, Αμαραντίδης, Μπικιάρης, Συμεωνίδης (61' Δάσκος).

AEK: Πάντος, Βιδάλης (46' Γραμματίκας) Γιαννούτσος, Μαρκοπουλιώτης, Κοφσανίδης, Γεωργαμλής (53' Πογοσιάν) Τζάθας, Καρβουνίδης, Αντωνίου, Σπηλιώτης (62' Παπίτσας) Βλαχομήτρος.