Αστέρας - Ολυμπιακός 1-1 (video)

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Αστέρας Τρίπολης και Ολυμπιακός στον δεύτερο αγώνα της φάσης των "8" του Κυπέλλου Ελλάδας και οι "ερυθρόλευκοι" με συνολικό σκορ 6-1 προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του θεσμού.

Στο πρώτο ημίχρονο, με καλή αμυντική λειτουργία και σωστές τοποθετήσεις από τον Κώστα Θεοδωρόπουλο, οι γηπεδούχοι κράτησαν το μηδέν και εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν για να απειλήσουν την αντίπαλη εστία.

Στο 20ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Mazza, ο Iglesias πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Τρίπολης (1-0). Στο 43', ο Απόστολος Γιάννου τροφοδοτήθηκε από εκτέλεση φάουλ του Mazza, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ του δεν μέτρησε καθώς υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε στο 53' να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης με κεφαλιά του Da Costa, ενώ εννιά λεπτά αργότερα ο Απόστολος Γιάννου βγήκε τετ α τετ από πάσα του Hamdani, αλλά ο Καπίνο απέκρουσε. Ο Dudu αντίκρισε την κόκκινη κάρτα (δύο κίτρινες) στο 86ο λεπτό.

Διοργάνωση: Κύπελλο Ελλάδος