Ατρόμητος: Ήττα από την Μπουγιουκσεχίρ

Πρόβα τζενεράλε έκανε σήμερα ο Ατρόμητος μια εβδομάδα πριν από τον πρώτο ευρωπαϊκό αγώνα με την ΑΙΚ Στοκχόλμης την οποία θα αντιμετωπίσει στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο «Φετίχ Τερίμ» της Κωνσταντινούπολης αντιμετώπισε την Μπουγιουκσεχίρ, από την οποία ηττήθηκε με σκορ 1-0. H Τουρκική ομάδα, η οποία είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με σουτ εντός περιοχής του Σοκόλ στο 3ο λεπτό. Την φιλική αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Τασκινσόι.

ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΣΕΧΙΡ: Μπαμπατζάν, Ουτσάρ, Τζανσέβ, Αιχάν, Οστορούν, Τεκντεμίρ, Μπατζί, Μοσορό, Ντοκά, Βίστζα, Σοκόλ.

Έπαιξαν και οι: Σίμπασι, Ερντέμ,Αγκάι, Ρότμαν, Eμρέ, Σαχίν, Αλκιλίκ, Αλτούν, Πατντάλ, Αλτούν Τας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Κούρος (61' Μπιτόλο), Έμποου (73' Λαζαρίδης), Φυτανίδης, Γκαρσία (87' Λημνιός), Γοδόι (73' Μπάλλας), Ουσέρο (87' Νάτσος), Μαρσελίνιο (73' Μπρίτο), Ούμπιντες, Ναπολεόνι (87' Ρεγκάκος).