Ξάνθη: Η αποστολή για τον τελικό
Στην Αθήνα βρίσκεται ήδη η αποστολή της Ξάνθης ενόψει του τελικού κυπέλλου αύριο - Σάββατο (ΟΑΚΑ, 20:30) με αντίπαλο τον Ολυμπιακό. Ο Τάσος Παπάζογλου ήταν ο άτυχος των τελευταίων ημερών καθώς η μαγνητική για το πρόβλημα που αντιμετώπισε στην μέση έδειξε ότι δεν μπορεί να υπολογίζεται για το μεγάλο παιχνίδι.
Ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά το τέλος της χθεσινής προπόνησης ανακοίνωσε την 23μελή αποστολή με την οποία η Ξάνθη θα διεκδικήσει το πρώτο κύπελλο Ελλάδος στην ιστορία της. Αναλυτικά οι ποδοσφαιριστές που την απαρτίζουν:
Κυριακίδης, Γκαραβέλης, Αναστασόπουλος, Μπέρτος, Κομεσίδης, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Γούτας, Καρυπίδης, Γκομσί, Γουάλας, Παπαστεριανός, Βασιλακάκης, Φλίσκας, Ομπόντο, Ορφανίδης Π, Λουσέρο, Κλέιτον, Σολτάνι, Βάλτερ, Μπέλιτς, Καπετάνος, Ράνος.
Δεν υπάρχουν σχόλια