Πλατανιάς - Παναθηναϊκός 1-1 (video)

Ισόπαλη με 1-1 έληξε η αναμέτρηση των Περιβολίων ανάμεσα σε Πλατανιά και Παναθηναϊκό για την 4η αγωνιστική της super league. Η Χανιώτικη ομάδα προηγήθηκε στο φινάλε του 1ου ημιχρόνου με τον (τραυματία) Ναζλίδη και οι "πράσινοι" ισοφάρισαν στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον Ατζαγκούν. Το φιλμ του αγώνα...

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1-1
Ημερομηνία: Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου 2013
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σκόρερ: ΝΑΖΛΙΔΗΣ (45+1') ΑΤΖΑΓΚΟΥΝ (82')

5' Εκτέλεση φάουλ για τον Πλατανιά, αδράνεια στην άμυνα του Παναθηναϊκού, η μπάλα πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.

12' Σουτ του Ναζλίδη από μακριά, άστοχο, δεν ανησύχησε ο Καπίνο.

18' Ο Νάνο έκανε το λάθος, ο Γουνδουλάκης πραγματοποίησε σέντρα, αλλά ο Τόρες ήταν άστοχος.

23' Μεγάλη ευκαιρία για την Χανιώτικη ομάδα, ο Γουνδουλάκης από πολύ καλή θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Καπίνο.

30' Αδύναμο σουτ του Ναζλίδη, μπλόκαρε εύκολα ο Καπίνο.

33' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαρινάκης έβγαλε την σέντρα, αλλά ο Μπεργκ δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα.

34' Σουτ του Μπεργκ, άστοχο, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

36' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ράφαελ, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

38' Σουτ του Ντίνα, άστοχο.

45' ΓΚΟΛ 1-0. Ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ με τον τραυματία Ναζλίδη, ο οποίος νίκησε στον αέρα την άμυνα του Παναθηναϊκού και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καπίνο στο φινάλε του 1ου ημιχρόνου.

51' Σουτ του Αμπέιντ, αδύναμο, δεν ανησύχησε ο Γιωργαλλίδης.

60' Σουτ του Μοράλ, η μπάλα άουτ.

62' Σουτ του Τόρες η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

72' Εξαιρετική απόκρουση από τον Καπίνο, μετά από δυνατό σουτ του Γουνδουλάκη.

79' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, ο Τόρες έφυγε στην κόντρα αλλά δεν έκανε καλό τελείωμα.

82’ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Μπαϊράμι βρήκε τον Μαρινάκη, αυτός με ωραία σέντρα τον Ρισβάνη, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά. Ο Γιωργαλλίδης απέκρουσε και ο Ατζαγκούν και με κοντινό πλασέ ισοφάρισε.

Πλατανιάς (Μ. Ουζουνίδης): Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα Ιντζίδης Φερνάντεζ, Ράφαελ, Τέτε Σιώπης, Μπέλιτς (61’ Αγκιλέρα), Γουνδουλάκης (88’ Πόποβιτς), Ναζλίδης (46’ Μοράλ), Τόρες.

Πάγκος Πλατανιά: Περιστερίδης, Γιακουμάκης, Ζουμπουλάκης, Δημήτρης.

Παναθηναϊκός (Γ. Αναστασίου): Καπίνο, Νάνο, Ρισβάνης, Τριανταφυλλόπουλος, Μαρινάκης, Λαγός, Αμπέιντ, Πράνιτς (78’ Καρέλης), Ζέκα (71’ Ατζαγκούν), Ντίνας (57’ Μπαϊράμι), Μπεργκ.

Πάγκος Παναθηναϊκού: Κοτσόλης, Χουχούμης, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής.

Διαιτητής: ΚΟΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Θεσπρωτίας)
Α’ Βοηθός: ΓΚΑΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Λάρισας)
Β’ Βοηθός: ΚΑΛΦΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Θεσπρωτίας)
4ος: ΣΕΛΙΜΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (Λακωνίας)
Παρατηρητής: ΜΠΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Χαλκιδικής)