Champions League: Νίκη του Ολυμπιακού επί της Μονπελιέ
Το δύο στα δύο πραγματοποίησε η ομάδα υδατοσφαίρισης Ανδρών του Ολυμπιακού, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής για τον Β’ όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, που πραγματοποιήθηκε στη Γαλλία. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου επικράτησε με 11-7 της γαλλικής Μονπελιέ, παρά το γεγονός ότι οι «ερυθρόλευκοι» είχαν στο ενεργητικό τους μόνο ένα επίσημο παιχνίδι. Τα 8λεπτα του αγώνα: 1-3, 1-2, 2-2, 3-4
Τα γκολ για τον Ολυμπιακό: Γιώργος Ντόσκας 5, Τάσος Σχίζας 1, Μπλάι Μάλιαρακ 2, Χριστόδουλος Κολόμβος 1, Κώστας Μουρίκης 1, Φώτης Μπλάνης 1
Τα γκολ για την Μονπελιέ: Κόβατσιτς 4, Πιρά 1, Αγκιλάρ 1, Χάινριχ 1
Συνέτριψε το Ανόβερο η Βουλιαγμένη
Την δεύτερη νίκη της πραγματοποίησε η ομάδα υδατοσφαίρισης της Βουλιαγμένης, στο πλαίσιο του Τσάμπιονς Λιγκ, στο Ανόβερο της Γερμανίας. Οι άνδρες του Τεό Λοράντου νίκησαν εύκολα την ομώνυμη ομάδα, σημειώνοντας σκορ 18-4, και έτσι αποκτούν σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση μιας εκ των δύο πρώτων θέσεων του Α’ ομίλου. Τα 8λεπτα του αγώνα: 0-5, 1-6, 2-5, 1-2
Τα γκολ για το Ανόβερο: Μπίτερ 1, Πικέρτ 1, Τοθ 1, Λίμπενς 1
Δεν υπάρχουν σχόλια